Vzhledem k aktuální situaci nabízíme seniorům bezplatné právní konzultace v tématech dluhů, exekucí, bydlení a pracovní problematiky s advokátem po telefonu. Zavolejte v pracovní dny Po-Pa 10:00-16:00 na číslo 776 703 170 a objednejte se ke konzultaci s naším právníkem.

 

 

Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

 

V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.

 

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi

 

IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 

Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

 

 

 

 

 

 

 

Dotaz

Vloženo: 02.02.2015
Kategorie: 
Nezákonný nátlak, nezákonné jednání exekutora
Jiné nezákonnosti a problémy exekucí
Text otázky: 

Dobrý den chci se zeptat jak se dozvim častku a odkoho je podana exekuce.Mam jen číslo jednaci a celkove častky.Psal sem exekutorovi ktery to ma ale není nějak ochoten mi to zdělit tak prosímo radu.Děkuji

Text odpovědi: 

 
Dobrý den,
 
jestliže se jedná o exekuce vedené proti Vám (tzn. jste povinným v těchto exekučních řízeních), pak je exekutor povinen Vám sdělit, jakou částku dlužíte a dluh Vám vyčíslit. Taktéž by Vám měl sdělit jméno oprávněného (tj. věřitele, který po Vás dluh vymáhá). Pokud by Vám toto odmítl sdělit telefonicky, doporučujeme podat písemnou žádost, příp. ji alespoň zaslat emailem. V případě, že exekutor nebude reagovat ani na tuto žádost, můžete si na jeho nečinnost stěžovat např. na exekutorské komoře. Ke stížnosti přiložte i kopii Vaší žádosti.
 
Jako účastník řízení (tj. pokud jste povinným) máte právo nahlížet na exekutorském úřadě do spisu. Máte-li možnost dostavit se na exekutorský úřad osobně, doporučujeme Vám zvolit tuto možnost. Předem se však pro nahlížení do svého spisu u exekutora objednejte, příp. pošlete žádost (např. emailem). Exekutor je povinen Vám nahlížení umožnit, jinak by jednal v rozporu se zákonem. Ve spise pak zjistíte další podrobnosti, zejména kdo je oprávněným, na základě jakého titulu byla exekuce nařízena (tj. většinou se jedná o rozhodnutí soudu, v němž je uvedeno, který soud a kdy rozhodnutí vydal) a jaké dlužné částky jsou vymáhány.
 
S pozdravem,
 
Tým IuRe
 

Partneři

 

European Digital Rights