Vzhledem k aktuální situaci nabízíme seniorům bezplatné právní konzultace v tématech dluhů, exekucí, bydlení a pracovní problematiky s advokátem po telefonu. Zavolejte v pracovní době Po-Pa 9:00-17:00 na číslo 776 703 170 a objednejte se ke konzultaci s naším právníkem.

 

 

Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

 

V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.

 

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi

 

IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 

Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

 

 

 

 

 

 

Dotaz

Vloženo: 10.08.2018
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Text otázky: 

Dobrý den, mám jeden dotaz. Na můj plat (rodičovský příspěvek) byla udělená exekuce, mám do 30ti dnů zaplatit 10500 a pokusné ne po 30ti dnech 14000, chci zeptat jak je možné ze z mého příspěvku už ale 14000 strženo bylo. Chci ze zeptat jak teď mam dále pokračovat ? Zda pokud zaplatím těch 10500 mi těch 14000 vrátí a popřípadě za jak dlouho to bude.

Text odpovědi: 

Dobrý den,
 
není nám známo, z jakého důvodu a jaká osoba Vám provedla srážku částky z Vašeho rodičovského příspěvku ještě před uplynutím zákonné 30 denní lhůty k dobrovolnému splnění vymáhané povinnosti. Můžeme se pouze domnívat, že se tak stalo na základě exekučního příkazu vydaného exekutorem ještě před uplynutím uvedené lhůty, což je běžná praxe soudních exekutorů.
Nicméně na základě takového exekučního příkazu není možné danou částku z majetku povinného strhnout a odeslat exekutorovi před uplynutím uvedené 30 denní lhůty, bylo by možné takovou částku pouze "zablokovat" u plátce příspěvku za účelem možné pozdějí exekuční srážky.
 
Obraťte se co nejdříve na svého soudního exekutora / plátce příspěvku s žádostí o vysvětlení, příp. se žádostí o vrácení nezákonně sražené částky.
 
Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights