Vzhledem k aktuální situaci nabízíme seniorům bezplatné právní konzultace v tématech dluhů, exekucí, bydlení a pracovní problematiky s advokátem po telefonu. Zavolejte v pracovní dny Po-Pa 10:00-16:00 na číslo 776 703 170 a objednejte se ke konzultaci s naším právníkem.

 

 

Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

 

V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.

 

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi

 

IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 

Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

 

 

 

 

 

 

 

Dotaz

Vloženo: 16.03.2015
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Text otázky: 

Dobrý den,chtěla bych se zeptat dnes jsem našla ve schránce papír o tom,že mám zaplatit exekuci do 15 dnů jináč mi zabaví majetek i bez mé přítomnosti.přitom mi dopis nedošel ani poštou,jen kus papíru hozený ve schránce.Jsem na UP pobírám soc.dávky a jsem samoživitelka se dvěma syny jeden studuje na vys.škole a druhý je na základní škole v 8 roč.nejsem schopná zaplatit a ani splácet exekuci po dobu než si najdu práci nevím jak se v tomto případě odvolat nebo bránit prosím o radu děkuji

Text odpovědi: 

Dobrý den,
o zahájení exekuce zašle exekutor dlužníkovi "Oznámení o zahájení exekuce" a zároveň mu s tímto oznámením musí zaslat rovněž Výzvu k zaplacení dlužné částky, přičemž dle zákona má dlužník na zaplacení 30 dnů (v této lhůtě ani není možné exekuci provést). Tyto listiny zasílá exekutor dlužníkovi do vlastních rukou.
Doporučuji Vám ověřit si, zda Vám zásilku zaslal skutečný exekutor, a pokud ano, trvat na zákonném postupu uvedeném shora.  
 
 

Partneři

 

European Digital Rights