Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 
Dotaz můžete vložit níže pod textem k tématům:

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi. 

 IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.
Článek: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor.
Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

Doporučenka z uřadu práce?

Vloženo: 22.03.2020
Kategorie: 
Pracovně právní vztahy
Text otázky: 

Dostal jsem doporučenku z UP a firma mi naspala, že jsem přijat od 5,2,20, ale měsíc uplynul a firma mě nepřijala na uřadu práce jsem se dozvěděl , že firma má problém a že udajně bude přijímat až za měsíc..takže jsou to už 2 měsíce a stále nic..Dal bych pokutu té firmě za nepřijetí zaměstnancu, když na ty doporučenky napsala firma že ty lidi budou přijati už v unoru..firma by měla zaplatit odškodné těm kterým stvrdila na doporučence přijeti a to ve výši 2měsíčných platu protže už to je 2 měsíce a stále lidi nebyli přijati, tak proč firma nejdřív nabere a potom se na ně vykašle jo kdyby to odmítlů uchazeč tak ho z UP vyhoděj hned!!

Text odpovědi: 

Dobrý den,

doporučenka od Úřadu práce nezakládá pracovněprávní poměr. Jako uchazeč o zaměstnání vedený v evidenci pobočky Úřadu práce jste povinen projednat doporučené zaměstnání se zaměstnavatelem ve lhůtě, kterou Vám stanoví pobočka Úřadu práce. Pokud jste uvedené splnil, dostál jste své povinnosti.
Ani na základě takového projednání však firma není povinna s Vámi založit pracovněprávní poměr. Požadavek k náhradě škody tedy nemá žádného právního podkladu.

Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights