Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 
Dotaz můžete vložit níže pod textem k tématům:

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi. 

 IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.
Článek: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor.
Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

Dohoda o provedení práce

Vloženo: 18.07.2019
Kategorie: 
Pracovně právní vztahy
Text otázky: 

Mám smlouvu dohoda o provedení práce v době od - do. Včera nám oznámili že se zřejmě firma zavírá, dnes žádné nové info, prý možná opět od srpna se bude pracovat. Nemám na tohle náladu a chci odejít, musím dát písemnou výpověď? Děkuji.

Text odpovědi: 

Dobrý den,

jelikož se dle ust. § 77 odst. 2 nevztahuje na dohody o provedení práce ustanovení zákoníku práce o výpovědi, bude pro ukončení dohody o provedení práce směrodatné to, co jste si v této dohodě se zaměstnavatelem ujednal.
Obecně pak platí, že pokud je jakákoliv smlouva uzavřena v písemné formě, je potřeba ji také v písemné formě vypovědět.

Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights