Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 
Dotaz můžete vložit níže pod textem k tématům:

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi. 

Právní poradenství poskytuje advokátka Mgr. Erika Turzová Baloghová.

 IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.
Článek: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor.
Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

Dohoda o pracovní činnosti

Vloženo: 11.04.2019
Kategorie: 
Pracovně právní vztahy
Text otázky: 

mám dohodu o pracovní činnosti a v době pracovní neschopnosti mi byla dána výpověď, je to možné?

Text odpovědi: 

Dobrý den,

dle ust. § 77 odst. 2 zákoníku práce se na dohodu o provedení práce a na dohodu o pracovní činnosti aplikuje úprava pro výkon práce v pracovním poměru. To ovšem neplatí pokud jde o skončení pracovního poměru (ust. § 77 odst. 2 písm. g) zákoníku práce). Tudíž se na ukončení dohod o pracích konaných mimo pracovní poměr (DPP a DPČ) nevztahuje zákaz výpovědi dle ust. § 53 zákoníku práce a výpověď je tak možné dát i v době pracovní neschopnosti.

Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights