Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 
Dotaz můžete vložit níže pod textem k tématům:

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi. 

Právní poradenství poskytuje advokátka Mgr. Erika Turzová Baloghová.

 IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.
Článek: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor.
Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

Dlužník má více exekucí, z nichž jedna je ve dražbě

Vloženo: 25.05.2021
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Text otázky: 

Dobrý den,

chci se zeptat na situaci, kdy dlužník má více exekucí u různých exekutorů. Např.
Exekuce č.1, Exekutor A, Dlužná částka: 20 000Kč,
Exekuce č.2, Exekutor B, Dlužná částka: 100 000Kč,
Exekuce č.3, Exekutor C, Dlužná částka: 400 000Kč,

Na exekuci č.1 je vypsána online dražba nemovitosti. Odhadovaná cena nemovitosti znalcem je: 200 000Kč vč. všech nákladů.
Uvažujme, že se dražba uskuteční a účastník dražby vyhraje tuto dražbu ve výši odhadní ceny (tj. 200 000Kč). Bude muset výherce dražby zaplatit i ostatní dluhy z exekucí č.2 a č.3 aby byla na něj převedena nemovitost?

Děkuji

Ondra

Text odpovědi: 

Dobrý den,

vydražitel žádné dluhy neplatí. Ten uhradí pouze částku, za kterou nemovitost vydražil. Tato částka je vyplacena exekutorovi na účet. Část finančních prostředků, která převýší vymáhaný dluh včetně příslušenství a náklady exekučního řízení včetně dražby, náleží dlužníkovi. Pokud má však dlužník další exekuce, bude tato částka pravděpodobně exekvována dalšími exekutory v pořadí.

Mgr. Erika Turzová Baloghová

Partneři

 

European Digital Rights