Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 
Dotaz můžete vložit níže pod textem k tématům:

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi. 

Právní poradenství poskytuje advokátka Mgr. Erika Turzová Baloghová.

 IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.
Článek: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor.
Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

datum začátku oddlužení

Vloženo: 22.08.2021
Text otázky: 

Dobrý den, po skončení exekuce v roce 2019, jsem podal žádost o oddlužení, následně mě byl v srpnu 2020 přidělen insolvenční správce a začaly probíhat srážky ze mzdy a v červenci 2021 mi bylo soudem povoleno oddlužení. Od jakého termínu začíná běžet 5 let oddlužení? Od srpna 2020, nebo od července 2021. Děkuji

Text odpovědi: 

Dobrý den,

určujícím pro běh pěti let v případě oddlužení je určení termínu první splátky. Pokud byl tento stanoven na srpen 2020, tak lhůta běží od srpna 2020 (viz např. rozhodnutí Vrchního soudu v Olomouci, č.j. 3 VSOL 558/2019-B-35).

Mgr. Erika Turzová Baloghová

Mgr. Erika Turzová Baloghová

Partneři

 

European Digital Rights