Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

Poradna je určena k zodpovídání dotazů seniorům

(osobám 50+)

Dotaz můžete vložit níže pod textem k tématům:

  • dluhů a exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi. 

Právní poradenství poskytuje advokátka Mgr. Erika Turzová Baloghová.

 IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.
Článek: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor.
Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

Aktuálně jsme vydali: Publikace Oddlužení pro seniory

 

 

Datum doruceni prvnimu platci

Vloženo: 13.05.2022
Text otázky: 

Dobry den, chtela jsem se zeptat, zda lze zjistit verejne datum doruceni prvnimu platci. U nejakych exekucnich prikazu ci usneseni je datum uvedene. U exekucnich prikazu, kde toto datum nebylo, jsme predpokladali, ze jsme prvni platci my. Ted jsme zjistili, ze tomu tak neni, jen exekutor datum neuvedl na exekucnim prikazu. Tim dana exekuce preskakuje jine v poradi a dochazelo tim ke strhavani spatne exekuce, ktera nebyla prvni v poradi. Je povinnost vzdy uvest datum doruceni prvnimu platci na exekucnim prikazu? Jak ho ma jinat zamestnavatel zjistit? Dekuji za info
Odpověď:
 
Dobrý den, zákon nestanoví povinnost uvádět datum doručení prvnímu plátci v exekučním příkazu. V případě nejasností doporučujeme obrátit se s písemnou žádostí na exekutora. Mgr. Erika Turzová Baloghová

Partneři

 

European Digital Rights