Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 
Dotaz můžete vložit níže pod textem k tématům:

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi. 

 IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.
Článek: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor.
Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

Bývalý jednatel a exekuce

Vloženo: 25.06.2019
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Text otázky: 

Dobrý den, jsem nový jednatel firmy a při otevření datové schránky přišlo oznámení o exekuci, která byla zapříčiněna bývalým jednatelem, i presto to vymáhaji po me, co dělat? Je to s.r.o., je možnost zabavení případně soukromého majetku, když je sídlo mimo muj trvaly pobyt? Cetla jsem výše, ze ne, ale potrebuji ujistit. Jak na to reagovat? Čím se bránit? Dekuju

Text odpovědi: 

Dobrý den,

z Vašeho dotazu nevyplývá zda je exekuce vedena proti Vám nebo proti společnosti. Exekutor může v rámci exekuce postihnout pouze majetek povinného. Tedy, pokud je exekuce vedena proti Vaší osobě, exekutor samozřejmě může postihnout Váš majetek. Pokud je exekuce vedena proti společnosti, může postihnout pouze majetek společnosti.

Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights