Vzhledem k aktuální situaci nabízíme seniorům bezplatné právní konzultace v tématech dluhů, exekucí, bydlení a pracovní problematiky s advokátem po telefonu. Zavolejte v pracovní dny Po-Pa 10:00-16:00 na číslo 776 703 170 a objednejte se ke konzultaci s naším právníkem.

 

 

Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

 

V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.

 

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi

 

IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 

Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

 

 

 

 

 

 

 

bez dopisu

Vloženo: 16.04.2015
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Text otázky: 

Dobry den . Nastala mi exekuce na ucet ,ktery mi nasledne zablokovali ale do te doby Mi neprisel zadny dopis a to ani na trvaly pobyt ktery mam na obecnim urade Ve vesnici kde jsem bydlel. To jsem si prekontroloval .chci se zeptat jestli je to v poradku takove jednani dekuji.

Text odpovědi: 

Dobrý den,
exekutor je povinen Vám nejpozději s prvním exekučním příkazem (ve Vašem případě exekučním příkazem na přikázání pohledávky z Vašeho účtu) doručit Vyrozumění o zahájení exekuce a spolu s ním Vám zaslat exekuční návrh, kopii exekučního titulu a Výzvu ke splnění vymáhané povinnosti.
 
Ve Výzvě ke splnění vymáhané povinnosti exekutor vyčíslí vymáhaný nárok a zálohu na snížené náklady exekuce a náklady oprávněného. Zároveň Vás ve Výzvě musí poučit, že splníte-li ve lhůtě 30 dnů od doručení této Výzvy vymáhaný nárok a uhradíte zálohu, vydá exekutor neprodleně příkaz k úhradě nákladů exekuce. Právní mocí příkazu k úhradě nákladů exekuce bude exekuce provedena. Pokud by jste ve 30 denní lhůtě vymáhaný nárok a zálohu neuhradil, provedl by exekutor exekuci.
 
Dokud neuplyne 30 denní lhůta, nelze exekuci provést, což znamená, že vymáhaná částka Vám nemůže být z účtu odečtena.
 
Vyrozumění o zahájení exekuce spolu z Výzvou ke splnění vymáhané povinnosti by Vám měl exekutor doručit do vlastních rukou. Ve většině případů doručuje exekutor na adresu trvalého pobytu povinného uvedenou v centrální evidenci obyvatel, ale pokud vyšla např. během předchozího soudního řízení najevo adresa skutečného pobytu povinného, lze předpokládat, že bude exekutor zasílat na takovou adresu.
 
Soudní exekutoři běžně využívají zakonné možnosti a zasílají povinným exekuční příkazy až spolu s Vyrozuměním a Výzvou.
 
Doporučujeme Vám co nejdříve nahlédnout do exekučního spisu v kanceláři exekutora. Z obsahu spisu zjistíte, zda Vám bylo řádně zasláno Vyrozumění o zahájení exekuce spolu s Výzvou ke splnění vymáhané povinnosti. Pokud se tak nestalo, trvejte na řádném doručení těchto listin.
 
Tým IuRe 

Partneři

 

European Digital Rights