Vzhledem k aktuální situaci nabízíme seniorům bezplatné právní konzultace v tématech dluhů, exekucí, bydlení a pracovní problematiky s advokátem po telefonu. Zavolejte v pracovní dny Po-Pa 10:00-16:00 na číslo 776 703 170 a objednejte se ke konzultaci s naším právníkem.

 

 

Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

 

V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.

 

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi

 

IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 

Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

 

 

 

 

 

 

 

axekucni prikaz na plat i pres schvaleni splatkoveho kalendare dale ztrhavaji

Vloženo: 10.03.2015
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Text otázky: 

Dobrý den, měla jsem dluh u Vzp který mi daly k exekučnímu vymáhání. Dostala jsem exekuci na plat. Já si zažádala u daného exekut uradu o splátkový kalendář z důvodu dalších plateb.Byl mi nyní schválen.Pár známých mi řeklo že tím pádem už mi nic ztrhávat nebudou ale prý tomu tak není.V rozhodnutí se píše že mi byl uznán splátkovy kalendář ale nadále jsou v splatnosti všechny exekuční příkazy.A bude dále dohledáván postižitelný majetek. Co mám dál dělat.Ztrhavají mi 4300 z 11000 a splátky mi nastavily na 2000. Tak to už opravdu nemám z čeho žít natož platit nájem atd.Jaký ten splátkový kalendář má tedy význam?Co mám dále dělat?Poradte prosím.díky.

Text odpovědi: 

Dobrý den,
do doby, než bude exekuční příkaz zrušen nebo provedení exekuce přerušeno, je Váš zaměstnavatel povinen provádět z Vaší mzdy srážky dle exekučního příkazu. 
Obraťte se proto přímo na exekutora s návrhem na zrušení exekučního příkazu.
Můžete rovněž požádat o odklad exekuce, musíte však pro to uvést důvody a doložit je (např. tíživá sociální situace apod).

Partneři

 

European Digital Rights