Aktuálně (říjen 2022) pro Vás chystáme novou podobu webu programu Právní poradna IuRe. Zatím však platí níže uvedené.

 

Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

Poradna je určena k zodpovídání dotazů seniorům

(osobám 50+)

Dotaz můžete vložit níže pod textem k tématům:

  • dluhů a exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi. 

Právní poradenství poskytuje advokátka Mgr. Erika Turzová Baloghová.

 IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.
Článek: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor.
Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

Aktuálně jsme vydali: Publikace Oddlužení pro seniory

 

 

auto

Vloženo: 19.05.2022
Text otázky: 

Dobrý den, jsem ve starobním důchodě. 14 let mi už strhavají peníze v exekuci a tet mi přišlo že mi dávají auto do exekuce, to můžou když splácím dluhy? Je toho víc a je to v pořadí. můžu s tím autem jezdit když mi ho ještě neodvezli? Dík za odpověd
Text odpovědi:
Dobrý den,
exekutor může provést exekuci jedním nebo i vícerými způsoby stanovenými zákonem. Není tedy vyloučeno, aby kromě srážek ze mzdy byl realizován i prodej movitých věcí. Pokud bylo vozidlo vzato do soupisu a exekutor Vás vyzval k jeho vydání, měl byste exekutorovi vydat klíče a doklady od vozidla. V takovém případě pak nelze s vozidlem jezdit. Není tedy nutné, aby exekutor vozidlo fyzicky odvezl.
Mgr. Erika Turzová Baloghová

Partneři

 

European Digital Rights