Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 
Dotaz můžete vložit níže pod textem k tématům:

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi. 

Právní poradenství poskytuje advokátka Mgr. Erika Turzová Baloghová.

 IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.
Článek: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor.
Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

§ 44a exekucni rad - mohu timto se zbavit vice exekuci u vice exekutoru nebo pouze u jednoho?

Vloženo: 28.04.2021
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Text otázky: 

Dobry den,
mam vice exekuci (5) u ctyr exekutoru. Na socialni odboru mi rekli, ze existuje § 44a exekucni radu, ze tim jako dluznik se muzu rozhodnout, jaky svuj majetek prodam.
Otazka: mohu se timto § 44a se zbavit vice exekuci u vice exekutoru nebo pouze u jednoho?? Musim mit souhlas od vsech exekutoru a veritelu s prodejem?
A jestli to chapu dobre, kdyz mam treba dluhy u ctyr exekutoru napr. 120tis, ale najdu kupce , ktery muj majtek koupi dle znaleckeoho pousudku za trzni cenu 40tis, ti 4 exekutori si ten vytezek mezi sebou rozdeli a ukonci vsechny exekuce proti me? Tim by meli smulu ty exekutori, ne?
Diky.

Text odpovědi: 

Dobrý den,

dle ust. § 44a platí, že nerozhodl - li exekutor jinak, nesmí povinný po doručení vyrozumění o zahájení exekuce nakládat se svým majetkem.
Pokud Vám tedy exekutoři umožnili nakládat s majetkem, můžete prodat svoji nemovitost bez souhlasu exekutorů.
Pokud Vám nakládání s vlastním majetkem nebylo umožněno, potřebujete k prodeji nemovitosti souhlas všech exekutorů, kteří Vám nakládat s majetkem neumožnili.
V případě, že výtěžek z prodeje pokryje všechny exekuce (tj. všechny vymáhané pohledávky včetně nákladů všech exekucí a odměn exekutorů), mohou být tyto exekuce proti Vaší osobě ukončené.

Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights