Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 
Dotaz můžete vložit níže pod textem k tématům:

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi. 

Právní poradenství poskytuje advokátka Mgr. Erika Turzová Baloghová.

 IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.
Článek: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor.
Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

2 prace a exekuce

Vloženo: 31.07.2021
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Text otázky: 

Dobry den, chtela bych se zeptat, jak exekutor by resil nasledujici. Mam praci na HPP, kde mam zatim psany zaklad ve vysi 16800, pricemz cca 4600 mi zamestnavatel strhava mesicne na exekuci...
Nyni budu menit zamestnani, kde smlouva bude opet na minimalni mzdu, ale zajima me, kdyz bych si k tomu pribrala jeste druhou praci, jakozto brigadu, strhavali by mi exekuci i z druheho prijmu?
Je mi 28, bezdetna, zijici s partnerem. Prvni prace je v oblasti dopravy a prave premyslim, ze kdyz v doprave skoncim tteba v 1 odpoledne, ze bych se zasla optat na brigadu treba do penny, ale zde nevim, kolik bych dostavala a zda by mi dali dohodu nebo jak by ta smlouva byla psana. Jde mi o to, zda ma cenu shanet druhou praci, protoze v momente, kdy by vsechno z druhe prace slo na exekuci, ztraci to pro me reseni momentalni situace...
Snad jsem to napsala nejak srozumitelne a dekuji za pripadnou odpoved :)

Text odpovědi: 

Dobrý den,

pokud má povinný dva příjmy ze dvou zaměstnání, lze oba tyto příjmy exekučně postihnout. Nemělo by se ovšem stát, aby byl zabaven celý Váš příjem z druhé práce. Pro případnou exekuci této mzdy budou platit stejná pravidla jako pro exekuci mzdy z Vašeho současného zaměstnání.

Mgr. Erika Turzová Baloghová

Partneři

 

European Digital Rights