Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

 

V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.

 

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi

 

IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 

Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

 

 

 

 

 

 

vpuštění exekutora do domu

Vloženo: 28.08.2013
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Text otázky: 

Exekutor přišel do mého domu vykonat exekuci ,která se týká mého syna.Ten nemá u mne trvalé bydliště ale přechodně u mne přebývá. Jsem povinný jej pustit do domu?

Text odpovědi: 

Dobrý den,
exekutor je oprávněn vstoupit do jakéhokoli bytu, je-li přesvědčen, že se tam nachází věci dlužníka. Umožnit exekutorovi vstup do bytu je povinen každý, existují-li důvody, že se v těchto místech nachází movité věci dlužníka. Trvalý pobyt a kontaktní adresa nejsou v těchto případech rozhodující. V případě, že exekutor označí v bytě i věci, které nejsou v majetku vašeho syna, podejte exekutorovi návrh na vyškrtnutí daných věcí z exekuce. V příapdě, že vám exekutor nevyhoví, obraťte se na soud s vylučovací žalobou.
 
S pozdravem
Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights