Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

 

V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.

 

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi

 

IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 

Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

 

 

 

 

 

 

Nemocenská ve výpověďi dohodou

Vloženo: 06.11.2019
Kategorie: 
Pracovně právní vztahy
Text otázky: 

Dobrý den,
Předem dekuji za Váš čas a brzkou odpověd, mám prozbu se zaměstnavatelem jsme se dohodli na ukončení pracovního poměru 31.10 jenze 27.10 se mi po pádu projevilo těžké stadium artrozy zápěstí práve ruky ( jsem kuchař a prava ruka je předmět který mi vydělává na živobytí, k 27.10 mi doktor po zjištění napsal neschopenku a poslal mě 29.10 na operaci kde mi oznámily že mám měsíc az dva být v klidu s rukou v sádře. Chci se zeptat zdali mi listopad a prosinec půjdou peníze z nemocenské od zaměstnavatele nebo na mě nemám nárok? Dekuji

Text odpovědi: 

Dobrý den,

pokud Vám pracovní neschopnost vznikla do 7 kalendářních dnů ode dne skončení nemocenského pojištění (skončení pracovního poměru) tak máte nárok na výplatu nemocenských dávek. Tyto jsou vypláceny od 15. dne pracovní neschopnosti.

Prvních 14 dnů pracovní neschopnosti je vyplácená zaměstnavatelem náhrada mzdy. Tato náhrada mzdy se ovšem poskytuje pouze po dobu po kterou pracovní poměr trvá. Pokud tedy Váš pracovní poměr skončí dříve nebo v průběhu prvních 14
dnů pracovní neschopnosti nebude Vám vyplacena náhrada mzdy, resp. Vám bude vyplacena náhrada mzdy pouze do skončení pracovního poměru.

Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights