Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

 

V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.

 

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi

 

IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 

Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

 

 

 

 

 

 

exekuce na nizsi castky

Vloženo: 20.10.2013
Kategorie: 
Prodej při dražbě, ocenění, manipulace
Exekuce nemovitosti kvůli malé částce
Text otázky: 

dobry den,muze mi exekutor zabavit majetek - byt ,pro castku kolem 50 000,kdyz mi soucasne zablokoval ucet,co muzu udelat aby mi byt neprodal v online drazbe,cim mi bylo vyhrozovano,danou castku muzu zaplatit srazkami ze mzdy? dekuji za urgentni odpoved s pozdravem 

Text odpovědi: 

Dobrý den,
§ 58/2 exekučního řádu stanoví, že provézt exekuci prodejem movitých věcí a nemovitostí lze pouze v případě, že k uhrazení vymáhané pohledávky nepostačuje exekuce provedená formou přikázání pohledávky (tzn. zablokování účtu), srážkami ze mzdy nebo zřízením exekutorského zástavního práva na nemovitostech. Toto ustanovení vychází z principu vykonávacího řízení, kdy uspokojení pohledávky oprávněného má být provedeno tak, aby byla zároveň co nejvíce šetřena práva povinného.

V případě, že i přesto exekutor vydá exekuční příkaz k provedení exekuce prodejem nemovitých věcí, doporučujeme podat návrh na částečné zastavení exekuce podle § 268/4 občanského soudního řádu (v rozsahu exekuce prodáním nemovitých věcí), neboť je tu ve smyslu § 268/1h OSŘ důvod, pro který rozhodnutí nelze vykonat.

S pozdravem
Tým IuRe
 

Partneři

 

European Digital Rights