la santé financière de la Caisse priligy effets secondaires pilule contraceptive premier mois

Licence CC otevřou radnice

Na radnicích vznikají materiály, za jejichž tvorbu úředníkům platíme. Fotky, mapy a plány, radniční tisk, studie, otevřená data... To vše jsou cenné podklady pro rostoucí občanskou společnost, pro jednotlivce, neziskovky i firmy. Všichni bychom s nimi mohli dál pracovat, využívat pro své projekty, ale často tomu brání striktní autorská práva.

Naštěstí existuje osvědčený nástroj, s jehož pomocí můžeme tato data zpřístupnit lidem. Jsou jím svobodné licence Creative Commons. Chybí ale poslední krok – propojit svět licencí a radnic tak, jako to funguje např. ve Skandinávii nebo Austrálii. Vybraná částka poslouží na právní analýzu radničních materiálů – zjistíme, jaká autorská díla se na radnicích z našich peněz tvoří, a ukážeme úředníkům, co a jak lze bez problémů dát k dispozici občanům.

Budeme prosazovat užití CC licencí a zároveň pomůžeme radnicím prosazovat stejnou otevřenost i v jejich příspěvkových organizacích (muzea, divadla, knihovny, služby…) nebo ve výstupech obcemi podpořených projektů.

Projekt na otevírátní radnic pomocí Creative Commons licencí jsme přihlásili do výběrového řízení Fondu Otakara Motejla a získali tak možnost podpořit projekt jak nadačním příspěvkem, tak crowdfundingovou kampaní, jejíž výtěžek ještě Fond Otakara Motejla zdvojnásobí až do výše 25.000,- Kč!

Myslíte si i Vy, že materiály, za které úředníkům platíme, by měly být otevřené a přístupné např. pro neziskovky, firmy a vůbec celou občanskou společnost? Podpořte náš projekt částkami 100/300/500/1000 Kč a pomozte nám otevírat radnice!

Děkujeme!

podpořte button

Video: 
See video

Partneři

 

European Digital Rights

 

 AK Rašovský

 

ICT Network News  Forenzní DNA servis