la santé financière de la Caisse priligy effets secondaires pilule contraceptive premier mois

Podpořte náš boj proti slídilům na Katalyzátor.cz

Všichni máme právo na soukromí. Ne všichni jsou však ochotni ho respektovat. Pomozte nám veřejně ukázat na nějvětší hříšníky a utnout jejich slídění a podpořte náš boj na serveru Katalyzátor.cz.

 

Na co sháníme peníze?

Peníze sháníme na realizaci udílení cen Big Brother Awards 2014 včetně související mediální kampaně a navazující práce zaměřené na odstranění nešvarů, na něž cenami upozorníme.

 

Co jsou Big Brother Awards?

 

Big Brother Awards nebo-li Ceny Velkého bratra jsou anticeny pro nejvlezlejší firmy, úřady či technologie. Vedle pěti anticen udílíme i pozi­tivní cenu těm, kdo se v minulém roce nejvíce zasadili za propagaci ochrany soukromí nebo aktivně vystoupili proti jeho narušovatelům. Ceny Velkého bratra, nazvané podle postavy z románu „1984“ od George Orwella, se udílejí v řadě zemí světa. Poprvé se vyhlášení konalo ve Velké Británii v roce 1999.

Ceny budeme vyhlašovat již podesáté ve středu 25. 2. 2015 v Cen­tru současného umění DOX.

 Katalyzator

Proč Big Brother Awards?

 

Stále se rozvíjející technologie prodlužují prsty slídilů, kteří s chutí zasahují do našeho soukromí – sledují nás kamerami, monitorují naší elektronickou komunikaci, shromažďují naše data v databázích nebo si dělají zálusk na analýzu naší DNA. I na první pohled neškodné věci, které nám zdánlivě zjednodušují život nebo zajišťují naši bezpečnost, mohou ohrožovat naše soukromí a tím i omezovat naši svobodu.

 

Pořádáním soutěže a dalšími osvětovými aktivitami se zasazujeme o to, aby právo jednotlivce na ochranu soukromí garantované listinou základních práv a svobod bylo respektováno jako jedna ze základních hodnot demokratické společnosti, kterou je třeba aktivně chránit i v době, kdy se mnoha lidem zdá boj za jeho záchranu již ztracený. Veřejným poukazováním na úřady, firmy a jednotlivce, kteří nám toto právo narušují, chceme otevřít diskusi, aktivizovat veřejnost a vytvořit prostředí, ve kterém slídilství neprojde nepovšimnuto.

 

U řady v minulosti oceněných jsme v následujících kampaních dosáhli změn:

  • zrušení S-karty (BBA 2012 pro Ministerstvo práce a sociálních věcí)
  • zavedení dvou nových typů Opencard, umožňujících anonymní cestování (BBA 2008 pro Magistrát hlavního města Prahy),
  • úspěch u ústavního soudu se stížností na tzv. data retention (BBA 2010 pro Policii ČR), nebo třeba
  • prosazení právní úpravy, v jejímž důsledku dojde k likvidace statisíců, desítky let uchovávaných DNA vzorků novorozenců, získaných při tzv. novorozeneckém screeningu (BBA 2013 pro Ministerstvo zdravotnictví)

 

Letos jsou zatím například nominováni:

 

  • Facebook a Google za nakládání s vašimi údaji na internetu,
  • Český statistický úřad za zpackanou anonymizaci dat ze sčítání,
  • Ministerstvo financí za registr účtů
  • České dráhy za svůj e-shop nebo
  • Policie za odposlechy novinářů.
  • Nominace probíhají prostřednictvím webu http://www.slidilove.cz. Tam najdete i přehled všech předchozích ročníků a další informace o našich aktivitách.

Děkujeme, pokud se rozhodnete nás a naší snahu o zastavení nebo alespoň zpomalení Velkého bratra podpořit.

 

Jak peníze od vás využijeme:

 

30.000 – produkce Big Brother Awards(BBA): viditelné veřejné označení nominantů (bude překvapení, takže bohužel zatím nemůžeme říct víc, ale bude to určitě stát za to), organizace vyhlášení cen v DOXu.
25.000 – odměny pro právníky a advokáty (250 Kč za hodinu, tj. 100 hodin odborné práce, přičemž část z nich jsou dokonce dobrovolníci) – na dotažení případů, které vyzvedneme pomocí BBA – připomínkování zákonů, psaní analýz, zastupování před soudy ve strategických kauzách aj.

 

Pokud se rozhodnete přispět na naše aktivity, tak na vás čekají zajímavé odměny od dobrého pocitu za podporu důležité věci, přes trička, flešky, námi vlastnoručně vyrobené makety ceny Big Brother Awards, vstupenky na všechny aktuální výstavy do Centra současného umění DOX, kde probíhá i výstava Mody demokracie věnující se i otázkám soukromí, až po možnost nechat si provést genetickou analýzu jedním z členů poroty letošních BBA za účelem vyhledání původu vašich předků.

Související odkazy: 

Partneři

 

European Digital Rights

 

 AK Rašovský

 

ICT Network News  Forenzní DNA servis