la santé financière de la Caisse priligy effets secondaires pilule contraceptive premier mois

Online kampaň proti uchovávání údajů o telekomunikaci a elektronické komunikaci v Německu

25. září 2006 zahájila německá Pracovní skupina proti uchovávání údajů o komunikaci Retention (Arbeitskreis Vorratsdatenspe-icherung) online kampaň proti povinnému skladování veškerých komuniakčních dat. Občané mohou poslat otevřené dopisy všem 448 poslancům prostřednictvím specializovaného webového portálu a pomoci vytvořit koalici proti této právní úpravě, seznámit je s problémem a vyjádřit svůj nesouhlas. Dopisy jsou také po anonymizaci vystaveny na webovém portálu. Není dán žádný předem napsaný text dopisu, pisatelé si jej tvoří sami, takže jej nelze považovat za spam. Pracovní skupiny jen podává na webu doporučení jakým způsobem v dopise argumentovat.
 
Díky této kampani chce Pracovní skupina tlačit na vládu, aby odložila implementaci evropské směrnice o povinném uchovávání komunikačních údajů, dokud o věci nerozhodne Evropský soudní dvůr. Irská vláda již směrnici u Evropského soudního dvora napadla a nevládní organizace Digital Rights Ireland směrnici před Dvorem také napadá. I německé organizace připravují soudní napadení směrnice, pokud by protesty byly ignorovány a byl by přijat zákon provádějící danou směrnici.
 
Ohlasy na kampaň jsou velmi příznivé. Jen za první dvě hodiny po vydání zprávy o webu na německé zpravodajském webu heise.de, poslali občané 120 osobně napsaných protestních dopisů.
 
zdroj: Edri Gram newsletter, číslo 4.18, 27. září 2006, překlad Iuridicum Remedium, o. s.
 

Související odkazy: 

Partneři

 

European Digital Rights

 

 AK Rašovský

 

ICT Network News  Forenzní DNA servis