la santé financière de la Caisse priligy effets secondaires pilule contraceptive premier mois

Vyžádejte si zaslání informací o tom, jaké údaje o vašem zdraví jsou v centrálních zdravotních registrech

Byli jste v posledních 5 letech hospitalizováni, léčili jste v posledních 10 letech s úrazem, v posledních 40 letech nemocí z povolání, během celého života s onkologickým onemocněním nebo jste například podstoupili operaci srdce? Nebo jste třeba byla v posledních 30 letech těhotná? Mnoho citlivých údajů o vašem zdraví je shromažďováno nejen ve vaší zdravotnické dokumentaci v ordinaci vašeho lékaře, ale i centrálně v tzv. národních zdravotních registrech. To vše kvůli zlepšení zdravotní péče nebo sledování výsledků léčby a vedení statistik, tedy k účelům, kde je shromažďování osobních údajů zbytečné a stačí údaje anonymizované.

Chcete zjistit, jaké konkrétní informace o vás v registrech jsou?

Připravili jsme pro vás vzorovou žádost o poskytnutí těchto informací dle zákona o ochraně osobních údajů. Tuto můžete po dovyplnění podepsanou poslat doporučeně Ústavu zdravotních informací a statistiky, který zdravotní registry vede a informace by vám měl podle zákona o ochraně osobních údajů poskytnout.

Sami takové žádosti podáváme a jsme především zvědaví, jestli ÚZIS vůbec dovolí nahlédnout do databází těm, jejichž citlivé údaje jsou v nich uloženy. V každém případě máme připravený postup pro případ, že se ÚZISu chtít nebude.

Budeme rádi, pokud nám následně sdělíte, jak jste dopadli. Jestli vás objem nebo citlivost údajů v centrálních registrech překvapili a jestli si myslíte, že je nějaký důvod aby registry vaše osobní údaje vůbec obsahovaly. Naším dlouhodobým cílem je mít registry až na smysluplné výjimky pouze s údaji anonymními.

Více o národních zdravotních registrech i našich výhradách si můžete přečíst v našem stanovisku zaslanému Ústavnímu soudu, které je dostupné zde (pdf).

Photo by Hannes Grobe, AWI (curator of archive) (Own work) [CC-BY-SA-2.5], via Wikimedia Commons

Ke stažení: 

Partneři

 

European Digital Rights
Strašnické divadlo

 AK Rašovský

 

Cannafest.com

ICT Network News  Forenzní DNA servis