la santé financière de la Caisse priligy effets secondaires pilule contraceptive premier mois

Skarty pravděpodobně definitivně skončí, ale i tak je potřeba sledovat, jaký konec to bude

Poslanecká sněmovna ve čtvrtek 8. 8. 2013 schválila konec sKaret i systému sociálního účtu u České spořitelny. Poslanecké iniciativě poslanců ODS se tak nepodařilo ani protlačit pozměňovací návrh, kterým by došlo k zavedení tzv. chráněných účtů, které by fakticky znamenaly utvrzení výlučné pozice České spořitelny ve vztahu k výplatě sociálních dávek. Výzvu k odmítnutí tohoto návrhu jsme rozeslali všem poslancům i poslankyním před čtvrtečním hlasováním. Návrh byl schválen v podobě pozměňovacího návrhu Výboru pro sociální politiku Poslanecké sněmovny, takže ho musí ještě posvětit Senát a prezident. Zde ovšem neočekáváme zásadní problém.

Jsme rádi, že naše několikaměsíční kampaň proti sKartě dosáhla úspěšného výsledku. Za důležitý bod považujeme zejména výsledek kontroly sKaret provedené Úřadem pro ochranu osobních údajů na základě našeho podnětu, jehož výsledkem bylo konstatování nezákonnosti předání osobních údajů České spořitelně. Právě tento verdikt donutil Ministerstvo práce a sociálních věcí otevřít znovu legislativu upravující sKartu. Po neúspěšných pokusech, které měly změnit zákony tak, aby bylo předání údajů České spořitelně legalizováno bylo logickou cestou zrušení sKaret jako celku.

Pokud skutečně nenastanou žádné komplikace, tak bude nutné sledovat i dotažení zrušení sKaret do konce. To znamená zejména likvidaci osobních údajů, které Česká spořitelna nelegálně zpracovává, ale i jednání o případných kompenzacích pro Českou spořitelnu, které podle některých názorů možná budou muset být vyplaceny na základě uzavřené smlouvy s MPSV. Podle našeho názoru je tato smlouva od počátku neplatná, což muselo být oběma stranám, které se podílely na přípravě smlouvy s pomocí svých právních aparátů zřejmé. Česká spořitelna tak podle našeho názoru žádný nárok na kompenzace nemá.

 

Partneři

 

European Digital Rights
Strašnické divadlo

 AK Rašovský

 

Cannafest.com

ICT Network News  Forenzní DNA servis