Zadávání dotazů do poradny je dočasně pozastaveno, na zaslané dotazy Vám nemůžeme odpovědět, děkujeme za pochopení!

 
 
Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.
 
V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.
 
V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi
 
IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v sekci Dokumenty/"Pravidla on-line poradny 2/2013" v levém sloupci, nebo po kliknutí na odkaz.
 
Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

 

Změna pracoviště

Vloženo: 30.03.2017
Kategorie: 
Pracovně právní vztahy
Text otázky: 

Dobrý den, Mám dotaz,již několikrát jsme se stěhovali s firmou,sice je to už delší doba cca 2roky,ale práce v dané loklitě mi nevyhovuje (mám ve smlouvě přesnou adresu výkonu včetně ulice a čísla domu).Jak upozornit zaměstnavatele na překážku v zaměstnání,abych mohl dostat odstupné a ukončit pracovní poměr.Upozorňuji,že zaměstnavatel nebude chtít výpověď z organizačních důvodů či stěhování dát.Co mohu jako zaměstnanec,který chce odejít s odstupným?Děkuji

Text odpovědi: 

Dobrý den,
 
zaměstnavatel je povinen Vám přidělovat práci v "místě výkonu práce", které máte sjednáno v pracovní smlouvě a Vy jste povinen v takovém místě práci vykonávat. Konat práci na jiném místě lze jen výjimečně a jen po omezenou dobu.
Dokud nedojde ke změně pracovní smlouvy ohledně místa výkonu práce (což je základní náležitost každé pracovní smlouvy), nejste povinen pro svého zaměstnavatele konat práci na jiném místě než je uvedeno v pracovní smlouvě a na straně zaměstnavatele vzniká "překážka v práci na straně zaměstnavatele". Po tuto dobu je Vám zaměstnavatel povinen vyplácet mzdu.
 
Pro naplnění Vašeho nároku na výplatu odstupného při skončení pracovního poměru je nutné, aby Vám byla zaměstnavatelem dána výpověď z organizačních důvodu NEBO aby došlo z takových důvodů ke skončení pracovního poměru dohodou.
 
Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights
Strašnické divadlo

 AK Rašovský

 

Cannafest.com

ICT Network News  Forenzní DNA servis