Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.
 
V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.
 
V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi
 
IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

 

změna formy podnikání zaměstnavatele

Vloženo: 10.12.2018
Kategorie: 
Pracovně právní vztahy
Text otázky: 

Dobrý den, zaměstanavatel doposud podnikal jako sdružení a od ledna přechází na v.o.s. Mám podepsat novou smlouvu. Pokud se nedohodneme na vyhovujících podmínkách a má původní smlouva skončí, mám nárok na odstupné?
Děkuji.

Text odpovědi: 

Dobrý den,

samotná změna právní formy zaměstnavatele nemá žádný vliv na Váš pracovní poměr. Ten nadále trvá, a to za stejných podmínek. Pokud se na nových podmínkách nedohodnete a zaměstnavatel nebo Vy si nebudete přát nadále setrvat v pracovněprávním vztahu, budete muset pracovní smlouvu rozvázat některým ze zákonem stanovených způsobů. Nárok na odstupné se bude posuzovat dle způsobu a důvodu rozvázání pracovního poměru a případná výše odstupného bude určena dle doby trvání pracovního poměru (viz ust. § 67 zákoníku práce).

Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights

 

 AK Rašovský

 

ICT Network News  Forenzní DNA servis