Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.
 
V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.
 
V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi
 
IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

 

zmena exekutora

Vloženo: 21.04.2015
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Text otázky: 

Dobry den mel bych dotaz: lze zmenit exekutor(mam jeden pripad a zda se me ze se uz roky nic nemeni mozna by byl jiny exekutor duraznejsi) dalsi doaz se tyka zpusobu hledani majetku. Hleda exekutor osoby nebo je kazdy rok prohleda zda nema nekde ucet z ktereho by mu to strhl. Dekuji mnohorat M.S

Text odpovědi: 

Dobrý den,
na Váš návrh může exekuci převzít nový exekutor pokud s takovým návrhem souhlasí stávající exekutor i exekutor, kterého v návrhu označíte. Nebo o změně exekutora rozhodne soud, pokud jej o změnu exekutora požádáte; v tomto případě exekuční soud po vyjádření exekutora, je-li to důvodné, rozhodne, že exekuci bude vést jiný exekutor, kterého navrhnete, a exekutor, který exekuci dosud vedl, mu věc postoupí.
Způsob provedení exekuce záleží na posouzení exekutora. Záleží tedy výlučně na jeho uvážení jak často bude během exekuce dotazovat příslušné orgány (např. ČSSZ) nebo osoby (např. banky).
Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights

 

 AK Rašovský

 

ICT Network News  Forenzní DNA servis