Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

 

V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.

 

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi

 

IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 

Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

 

 

 

 

 

 

Zjistila jsem pozdě, že je zadlužen

Vloženo: 05.12.2017
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Text otázky: 

Dobrý den S přítelem jsem (nyní již minulý čas) rok a půl, mame 4 měsíčního syna. Až dnes jsem náhodou zjistila, že po něm jdou exekutoři kvuli nemalým částkám. Přijdu si povedená a s takovým chlapem nehodlám dál setrvat, takže si právě bali věci - vyhodila jsem ho. Nemá sice u mě trvalé bydliště, ale je mi jasné, že třeba i podle Facebooku jsou exekutoři schopni zjistit, že tu se mnou byl. A můj dotaz zní, mohou mi vlezt do baráku i když zde již nebude? Jak se případně bránit? Sama toho moc nemám a už vůbec se mi nelíbí, že by syn měl doplacet na hloupost svého otce. Bojím se Dekuji K.

Text odpovědi: 

Dobrý den,
 
pokud prostory, které obýváte, již Váš (bývalý) přítel neužívá, nelze objektivně dovodit, že v nich má uloženy své věci a exekutor by neměl v takových prostorech provést exekuci "prodejem movitých věcí".
 Pokud by se tak přeci jen stalo, nezbude Vám nic jiného než podat k exekutorovi návrh na vyloučení věcí z exekuce s odůvodněním, že povinný (Váš ex-přítel) se již na dané adrese nezdržuje a věci pojmuté do exekučního soupisu jsou Vaším vlastnictvím.
 
Tým IuRe 

Partneři

 

European Digital Rights

 

 AK Rašovský

 

ICT Network News  Forenzní DNA servis