Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.
 
V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.
 
V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi
 
IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

 

Zástup za rodičovskou dovolenou

Vloženo: 01.08.2017
Kategorie: 
Pracovně právní vztahy
Text otázky: 

Dobrý den, chci se informovat na situaci, která vyvstala po návratu kolegyně z rodičovské dovolené. Pracuji jako učitelka, měla jsem ji zastupovat až do března roku 2018,ale ona se rozhodla,že se předčasně vrátí do práce a nastoupí v půlce srpna. Mám smlouvu na určitou dobu do března 2018. Zároveň nyní končí jiná kolegyně, odchází opět na přípravný týden. Tuto kolegyni bych mohla nahradit a zůstat zaměstnaná v současné práci. Paní ředitelka si už ale našla jinou náhradu za odcházející učitelku. Mohu se optat, zda není povinnost nabídnout nové místo primárně mně, když mám platnou smlouvu, než brát dalšího zaměstnance, když není v podstatě potřeba? Děkuji

Text odpovědi: 

Dobrý den,
 
zaměstnavatel nemá povinnost nabídnout uvolněné místo jinému zaměstnanci, je čistě jeho právem, kým uvolněné místo zaplní a zda vůbec.
 
Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights
Strašnické divadlo

 AK Rašovský

 

Cannafest.com

ICT Network News  Forenzní DNA servis