Zadávání dotazů do poradny je dočasně pozastaveno, na zaslané dotazy Vám nemůžeme odpovědět, děkujeme za pochopení!

 
 
Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.
 
V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.
 
V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi
 
IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v sekci Dokumenty/"Pravidla on-line poradny 2/2013" v levém sloupci, nebo po kliknutí na odkaz.
 
Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

 

Zastavení exekuce ve výkonu trestu

Vloženo: 28.03.2017
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Text otázky: 

Dobrý den, přítel od února nastoupil do výkonu trestu. V tuto chvíli nemá tedy možnost dluhy splácet. Prý je možné, na dobu odnětí svobody pozastavit exekuce. Je to pravda? Existuje nějaký formulář/vzor? Toto může řešit pouze on, popřípadě jeho advokát? Další dotaz. Jeden soud ho odsoudil, u dalších mu běží prý podmínka. Do jaké míry se tyto tresty slučují. Je možné podat žádost o zastavení podmínky z důvodu výkonu trestu? Taktéž musí podat on či advokát? Předem děkuji za odpověď.

Text odpovědi: 

Dobrý den,
 
rozlišujeme "zastavení exekuce" a "odložení" exekuce.
 
Zastavit lze exekuci jen z důvodů uvedených v ust. § 268 občanského soudního řádu, přičemž "výkon trestu odnětí svobody povinným" nelze a priori podřadit ani pod jeden ze zákonných důvodů, neboť skutečnost, že povinný vykonává trest odnětí svobody ještě nemusí nutně znamenat, že nemá žádný majetek, který by bylo možné exekuovat. Pokud by žádný majetek Váš přítel neměl, bylo by možné uvažovat o zastavení exekuce z důvodu jeho nemajetnosti (důvod " průběh výkonu rozhodnutí ukazuje, že výtěžek, kterého jím bude dosaženo, nepostačí ani ke krytí jeho nákladů").
 
Co se týče Vašeho druhého dotazu, je třeba abyste se s ním obrátila nejlépe na právního zástupce Vašeho přítele, neboť naše právní poradna neposkytuje poradenství v oboru trestního práva.
 
Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights
Strašnické divadlo

 AK Rašovský

 

Cannafest.com

ICT Network News  Forenzní DNA servis