Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.
 
V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.
 
V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi
 
IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

 

zastavení exekuce po prodeji nemovitosti

Vloženo: 30.06.2015
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Text otázky: 

Dobrý den,prosím o zodpovězení dotazu: Dojde k zastavení exekuce v případě, kdy zástavou pro úvěr byla nemovitost,po rozběhnutí exekuce byly povinnému zabaveny veškeré úspory např. naspořené prostředky na kapitál.živ.pojištění a penzijní spoření, rok a půl probíhají srážky ze mzdy a nyní došlo k prodeji nemovitosti v zástavě, která byla odhadnuta bankou na 2 000 000 a nyní v dražbě prodána za 500 000? Nezaplacená částka úvěru stále převyšuje vymožené prostředky..... Děkuji za odpověď , hezký den

Text odpovědi: 

Dobrý den,
pokud nebyla vymáhaná částka vymožena v exekučním řízení v plné výši, není zde důvod pro zastavení exekuce (důvodu jsou uvedeny v § 268 o.s.ř.) a exekutor bude zbývající část dluhu vymáhat některým ze způsobů provedení exekuce (např. srážkami ze mzdy).
Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights

 

 AK Rašovský

 

ICT Network News  Forenzní DNA servis