Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.
 
V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.
 
V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi
 
IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

 

Zaplacená exekuce

Vloženo: 05.02.2019
Kategorie: 
Ostatní
Text otázky: 

Dobrý den. Můžete mi prosím poradit jak dohledat splacenou exekuci? Před lety jsem splatil exekucí a při stěhování do ciziny ztratil potvrzení o splacení.Dá se nějak získat kopie tohoto dokladu? Upozorňuji že si nepamatuju jakej soudce jí rozhodoval,jakej exekutor ani kdy přesně bylo o exekuci rozhodnutí. Jediný co si pamatuju,že ta exekuce vyšla ze sporu mezi mnou a zlodějema z GE Money Auto. Díky za odpověď !

Text odpovědi: 

Dobrý den,

pokud si nepamatujete který exekutor a který soud Vaši exekuci vedl, doporučujeme zajít si na okresní soud do jehož obvodu spadalo Vaše trvalé bydliště (pokud bylo trvalé bydliště odlišné od bydliště faktického, doporučujeme kontaktovat i okresní soud do jehož obvodu spadalo Vaše bydliště faktické) v době kdy byla exekuce vedena. U tohoto okresního soudu si vyžádejte si informaci o exekučních řízeních, které byly proti Vaší osobě vedené, zejména zjistěte spisovou značku a osobu exekutora, který exekuci vedl. Pro každé takové řízení je veden spis, který obsahuje veškeré dokumenty, které byly v řízení vydané. Jakmile budete znát spisovou značku řízení, objednejte se na nahlédnutí do spisu. Ze spisové dokumentace, která Vám bude předložena k nahlédnutí si můžete pořídit kopie.

Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights

 

 AK Rašovský

 

ICT Network News  Forenzní DNA servis