Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.
 
V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.
 
V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi
 
IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

 

Zaměstnavatel neposílá výplaty z důvodu zablokování účtů finanční správou.

Vloženo: 23.08.2017
Kategorie: 
Pracovně právní vztahy
Text otázky: 

Dobrý den, zaměstnavatel mi tvrdí, že mi nemůže posílat výplaty, neboť mu finanční správa zablokovala účty kvůli chybě v DPH. Je to možné? Existuje nějaký postup jak tyto peníze uvolnit? Mám ještě známého, kterému ta samá firma neproplatila faktury, prý ze stejného důvodu. Děkuji za odpověď.

Text odpovědi: 

Dobrý den,
 
Váš dotaz nepatří do naší právní poradny, více o institutu zajišťovacího příkazu zjistíte např. v tomto článku www.penize.cz/dane/316377-zajistovaci-prikaz-nastroj-efektivniho-vyberu-dani-nebo-zbran-hromadneho-niceni
 
Z pohledu pracovního práva máte v případě neuhrazení mzdy do 15 dnů od skončení "období splatnosti" právo okamžitě zrušit pracovní poměr (tzv. "na hodinu"). Obdobím splatnosti se nerozumí lhůta splatnosti uvedená ve Vaší pracovní smlouvě, ale poslední den měsíce následujícího po měsíci, za nějž vzniklo zaměstnanci právo na mzdu (např. obdobím splatnosti pro mzdu za práci vykonanou v srpnu je 30. září, okamžitě zrušit PP je pak možné, pokud není mzda vyplacena v dodatečných 15 dnech, tedy do 15. října).
 
Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights
Strašnické divadlo

 AK Rašovský

 

Cannafest.com

ICT Network News  Forenzní DNA servis