Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.
 
V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.
 
V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi
 
IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

 

Zajištění dožití v nemovitosti

Vloženo: 17.09.2017
Kategorie: 
Ostatní
Text otázky: 

Dobrý den, chtěla bych poprosit o radu. Mám hypotéku na dům, ve kterém bydlíme s přítelem. Přítel na domě udělal hodně práce, a tak bych ráda nějak zajistila, aby měl jistotu, že zde může dožít pro případ, že by se se mnou něco stalo. Má strach, že v tom případě by moje děti dům prodaly a on by se musel vystěhovat. Přítel má ale exekuce a zatím zde nemá trvalý pobyt. Je nějaké řešení, jak mu do budoucna zajistit dožití a přitom neohrozit můj majetek? Děkuji za odpověď

Text odpovědi: 

Dobrý den,
 
svému příteli můžete zřídit věcné břemeno doživotního užívání nemovitosti,  tzv. "služebnost". Ke zřízení věcného břemene je třeba uzavřít písemnou smlouvu a spolu s příslušným návrhem ji předložit katastrálnímu úřadu k zapsání takového práva ve prospěch Vašeho přítele do katastru nemovitostí.
 
Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights
Strašnické divadlo

 AK Rašovský

 

Cannafest.com

ICT Network News  Forenzní DNA servis