Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.
 
V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.
 
V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi
 
IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

 

Výzva exekuce

Vloženo: 22.04.2013
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Text otázky: 

chi se zeptat, přišla mi výzva soudního exe. ke splnění povinnosti. na částku cca. 70tis. je to pro mě hodně peněz, takže jsem chtěl zkusit požádat o splátky,jenže telefon mají pořád obsazený (já bych řekl spíš vyvěšený) tak jsem napsal alespon mail. jenže nevím jak mám postupovat dál, pže tuším, že se mi nikdo neozve. a oni budou čekat a čekat. osobně je navštívit nemohu, pže bydlím 200km od nich a doprava je komplikovaná. dokážete mi poradit ?? mám exekuci poprvé a nevím si rady děkuji.

Text odpovědi: 

Dobrý den,
domluva na splátkovém kalendáři s exekutory bývá často obtížná. Když už se podaří domluvit splátky většinou je podle našich zkušeností umožněno rozložení plateb pouze do 3 nebo 4 splátek. Obvykle k podobným dohodám dochází pouze tehday, když jsou výhodné pro oprávněného, případně exekutora, tedy v případech, kdy lze na základě dohody získat od povinného platbu v kratším čase nebo s menší námahou.
 
Jako vhodný nástroj oslovení exekutora považuji doporučený dopis, na který by vám měl exekutor odpovědět. Tato forma je výhodná i v tom, že na rozdíl od ústní domluvy učiněné osobně nebo telefonicky, budete mít v ruce vyjádření exekutora písemně.
 
S pozdravem,
Tým IuRe
 

Partneři

 

European Digital Rights

 

 AK Rašovský

 

ICT Network News  Forenzní DNA servis