Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.
 
V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.
 
V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi
 
IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

 

Vystěhování problémových nájemníků

Vloženo: 17.04.2015
Kategorie: 
Nájemní bydlení
Text otázky: 

Dobrý den, reaguji na příspěvek o vystěhování nájemníků, kde jste vlastníkovi psali, že ani sepsáním petice nemají obyvatelé nárok požadovat vystěhování nájemníků, pokud jejich chování nevyžaduje zásah policie. Zajímalo by mě, zda lze nájemníky podpisem petice vystěhovat, když kvůli jejich chování policie opakovaně zasahuje, především kvůli neustálému rušení nočního klidu. Děkuji za odpověď.

Text odpovědi: 

Dobrý den,
nejprve je nutné si uvědomit podstatu petice. Slovy petičního zákona "každý má právo sám nebo společně s jinými obracet se na státní orgány se žádostmi, návrhy a stížnostmi ve věcech veřejného nebo jiného společného zájmu, které patří do působnosti těchto orgánů."
Velmi tedy záleží na tom, kdo vlastní byt, ve kterém bydlí problematický nájemník.  Pokud se jedná o byt ve vlastnictví obce, mohla by - vzhledem k podstatě petice popsané shora - taková petice mít samozřejmě vliv na postup obce vůči takovému nájemníkovi.
Pokud je však byt v soukromém vlastnictví, není vlastník bytu takovou peticí vázán a obec samozřejmě nemá pravomoc mu přikázat, aby problémovému nájemníku ukončil nájemní smlouvu např. výpovědí.
Tým IuRe 

Partneři

 

European Digital Rights

 

 AK Rašovský

 

ICT Network News  Forenzní DNA servis