Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.
 
V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.
 
V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi
 
IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

 

Vyškrtnutí věcí ze soupisu

Vloženo: 02.12.2018
Kategorie: 
Zabavení cizích věcí
Text otázky: 

Dobrý den, moje matka je povinný v exekuci a při mobiliární exekuci, sepsali i můj majetek. Exekutor ji v den exekuce sháněl a zavolal i na mé číslo, takže jsem o chystané exekuci věděla. Nyní ji po 3 týdnech přišlo uvědomění a ona mi sdělila, že musím podat návrh na vyškrtnutí. Exekutor mě neuvědomil a má otázka je, zda existuje předpoklad, že o exekuci vím, již od soupisu, kdy nechal exekutor na stole poučení nebo zda lhůta běží až od doručení vyrozumění matce. Neměla by matka sdělit, že jsem vlastníkem některých věcí? Neměl by mi pak poslat uvědomění? Od kdy pro mě běží lhůta?
Ráda bych získala více času,abych se lépe připravila. Děkuji za pomoc a přeji hezký den.

Text odpovědi: 

Dobrý den,

lhůta pro podání návrhu na vyškrtnutí věci ze soupisu počíná běžet ode dne kdy se osoba, které náleží vlastnické právo, o soupisu věcí dozvěděla. Je přitom nepodstatné jakým způsobem se tak stalo. Pokud Vám exekutor v den soupisu volal a dokonce Vám zanechal i písemné poučení, nepochybně jste se o soupisu již dozvěděla a lhůta Vám započala běžet.

Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights

 

 AK Rašovský

 

ICT Network News  Forenzní DNA servis