Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.
 
V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.
 
V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi
 
IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

 

Výpověd’ z pracovního poměru ze strany zaměstnance

Vloženo: 06.08.2018
Kategorie: 
Pracovně právní vztahy
Text otázky: 

Dobrý den. Dne 11.7.2018 jsem podal výpověd’z pracovního poměru ze strany zaměstnance, kde činí výpovědní lhůta 2 měsíce počínaje 1. dnem následujícího měsíce, ale do kolonky jsem napsal, že výpovědní doba počínaje 11.7.2018. Zaměstnavatel mi to podepsal, ale teď nevím, zda-li je výpověd’platná, nebo kdy mi popřípadě končí pracovní poměr, jestli 11.9.2018, nebo 30.9.2018. Děkuji za případnou odpověd'

Text odpovědi: 

Dobrý den,
 
výpovědní doba opravdu začíná běžet až prvním dnem měsíce následujícího po měsíci, v němž byla výpověď doručena zaměstnavateli. Pracovní poměr Vám tedy na základě Vámi podané výpovědi zanikne k 30.9.2018.
 
Tým IuRe 

Partneři

 

European Digital Rights

 

 AK Rašovský

 

ICT Network News  Forenzní DNA servis