Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

 

V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.

 

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi

 

IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 

Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

 

 

 

 

 

 

Výpověď ve zkušební době

Vloženo: 08.12.2017
Kategorie: 
Pracovně právní vztahy
Text otázky: 

Dobrý den, chtěla bych se zeptat co mohu dělat v případě,že mi byla dána výpověď ve zkušební době. Důvod mi nebyl zdelen,ale podmět dala paní vedoucí. A to jen z důvodu toho,že jsem šla na nemocenskou a udělila to kolegyni která měla jít se mnou na směnu a ne po.vedouci. . Které jsem ještě v noci psala na služební telefon ,že jdu ráno k lékaři. Načež mi po 14dnech byla doručena písemně výpověď. Nabití proběhlo po převzetí dopisu s doručenou.. Mohu se nějak bránit? Děkuji za odpověď

Text odpovědi: 

Dobrý den,

 
dle ust. § 66 zákoníku práce může zaměstnavatel zrušit pracovní poměr ve zkušební době z jakéhokoliv důvodu nebo bez uvedení důvodu, nesmí tak však učinit v době prvních 14 kalendářních dnůtrvání dočasné pracovní neschopnosti (karantény) zaměstnance.
 
Pokud Vám tedy byla výpověď doručena až po uplynutí 14 dnů trvání Vaší dočasné pracovní neschopnosti, a to v písemné formě, je taková výpověď platná a pracovní poměr skončí dnem doručení zrušení pracovního poměru, není-li ve výpovědi uveden den pozdější.
 
Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights

 

 AK Rašovský

 

ICT Network News  Forenzní DNA servis