Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

 

V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.

 

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi

 

IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 

Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

 

 

 

 

 

 

Výpověď po rodičovské dovolené

Vloženo: 14.01.2015
Kategorie: 
Pracovně právní vztahy
Text otázky: 

Dobrý den, jsem na RD do tří let věku dítěte, tj.12.12.2015. Následující den bych měla nastoupit do zaměstnání. Ale dozvěděla jsem se,že na mé místo dali někoho jiného,se smlouvou na neurčito a funkci přejmenovali.Náplň práce však zůstává stejná. Jaké jsou mé možnosti? Mám nárok na odstupné? děkuji za odpověď 

Text odpovědi: 

 
Dobrý den,
 
po návratu do zaměstnání z rodičovské dovolené je zaměstnavatel povinen Vás zařadit na práci odpovídající pracovní smlouvě, tzn. musí se jednat o sjednaný druh práce, odpovídat sjednanému místu výkonu práce apod. Nemusí však přesně jít o původní pracoviště a původní práci, kterou jste vykonávala před odchodem na rodičovskou dovolenou, posouzení závisí na tom, jaký druh práce máte v pracovní smlouvě uveden.
 
Nebude-li zaměstnavatel schopen Vám práci dle pracovní smlouvy nabídnout, pak by Vám musel dát výpověď pro nadbytečnost dle ust. § 52 písm. c zákona č. 262/2006 Sb., zákoník práce a dle § 67 zákoníku práce Vám vyplatit s tím spojené odstupné (jeho výše závisí na počtu odpracovaných let u zaměstnavatele).
 
S pozdravem,
 
Tým IuRe
 

Partneři

 

European Digital Rights

 

 AK Rašovský

 

ICT Network News  Forenzní DNA servis