Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.
 
V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.
 
V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi
 
IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

 

Výpověď dohodou

Vloženo: 27.03.2015
Kategorie: 
Pracovně právní vztahy
Text otázky: 

Dobrý den, 25.3.2015 jsem se zaměstnavatelem podepsala výpověď dohodou z organizačních důvodů (§52 písm.c) ZP) k 31.3.2015. Do dnešního dne mi ale nebyla ještě vyplacena mzda za měsíc únor 2015. Tudíž mi dluží jednu celou mzdu za měsíc únor 2015, brzy bude splatná mzda za měsíc březen 2015 a dle §67 a dle pracovní smlouvy mi náleží odstupné ve výši trojnásobku prům. výdělku. Pokud je nárok na odstupné, tak při evidenci na úřadu práce nebudu mít první tři měsíce nárok na podporu v nezaměstnanosti. Jaký postup byste mi v tuto chvíli poradili? Děkuji za odpověď.

Text odpovědi: 

Dobrý den,
vzhledem k tomu, že jste svůj pracovní poměr ukončila se zaměstnavatelem dohodou, jste touto dohodou vázána a pracovní poměr Vám skončí sjednaným dnem. Nevyplatí-li Vám zaměstnavatel dlužnou mzdu nebo v termínu pro výplatu mzdy za měsíc březen nevyplatí ani odstupné, budete muset uplatnit svůj nárok soudní cestou.
 
 

Partneři

 

European Digital Rights

 

 AK Rašovský

 

ICT Network News  Forenzní DNA servis