Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.
 
V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.
 
V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi
 
IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

 

výpověď

Vloženo: 19.06.2015
Kategorie: 
Pracovně právní vztahy
Text otázky: 

Dobrý den, momentálně jsem na Rodičovské dovolená, která mi bude končit 12.9.2015. Do práce se již vracet nechci a chtěla bych dát výpověď ze strany zaměstnance, jak mám postupovat, když výpovědní doba činí 2měsíce a začíná běžet 1.7.2015 a končí dne 31.8.2015. Potřebovala bych aby výpovědní doba skončila 12.9.2015. Jak správně napsat výpověď? Děkuji B.

Text odpovědi: 

Dobrý den,
podáte-li výpověď z pracovního poměru ještě v měsíci červnu 2015, skončí Vám skutečně pracovní poměr ke dni 31.8.2015 (viz § 51 odst. 2 zákoníku práce).
 
Můžete však se zaměstnavatelem uzavřít dohodu o skončení pracovního poměru. V takovém případě Vám pracovní poměr skončí sjednaným dnem. Musíme Vás však upozornit, že pokud byste uzavřela takovou dohodu, kdy by Váš pracovní poměr skončil ve stejný den kdy Vám končí rodičovská dovolená, budete mít nárok na případnou podporu v nezaměstnanosti pouze v minimální výši. Pokud tedy uvažujete o tom, že se po skončení pracovního poměru zaevidujete u úřadu práce, doporučujeme Vám abyste po skončení rodičovské dovolené alespoň na krátkou dobu nastoupila zpět do zaměstnání a pracovní poměr ukončila později; v takovém případě se Vaše podpora v nezaměstnanosti bude počítat z pobírané mzdy.
 
Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights

 

 AK Rašovský

 

ICT Network News  Forenzní DNA servis