Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.
 
V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.
 
V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi
 
IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

 

vymáhání pohledávek

Vloženo: 08.11.2017
Kategorie: 
Ostatní
Text otázky: 

Dobry den, potreboval by jsem poradit. Promazaval jsem v emailu spam postu a narazil na upozorneni ze vuci mne bude zahajeno vymahani pohledavky jakousi agenturou. Projel jsem tedy veskery spam a nasel objednavku kterou jsem v zivotě nezadaval. Kdosi na moje jmeno objednaval u jednoho internetoveho e-shopu nejakou objednavku (poslali mi pouze c.objednavky),na cizi tel.cislo,na muj email a na neznamou dodaci adresu,ale fakturacni adresa je spravna. Fakturacni adresa je me aktualni bydliste (obecni byt). Co mne udivuje že muze nekdo cizi(asi kdo mne zna a chce skodit,jinak si to nedovedu vysvetlit) vytvorit na internetu zavaznou objednavku a e-shop bez potvrzeni aspon emailem(potvrzeni spotrebitelem) zasila. Objednavka dorazila na dodaci adresu kdesi u prahy a e-shop po mne pozaduje 100kc jako naklady za postovne. Pri odeslani objednavky a doruceni na postu byla ob. dle jejih podminek zavazna. Jak po mne muze agentura vymahat dluznou castku kdyz jsem nikde nic nepodepsal,nevi ani trvale bydliste, nic jsem neobjednaval( psal jsem na e-shop a bez reakce) ?? Jedine co maji v emaileh spravne je ma adresa kde nyni ziju a me jmeno.
Jak se mam v teto situaci branit? Zaplatit dotycnyh 100Kc dokud jsem v jakesi lhute a pak po e-shopu vymahat za podvod vuci me osoby(nvm jak to rict),nebo se nejak dohodnout s agenturou? Stalo se mi to poprve tato situace vubec nevim. Dekuji za pochopeni a brzkou odpoved. honza

Text odpovědi: 

Dobrý den,
 
doporučujeme Vám kontaktovat údajného věřitele a sdělit mu (písemně), že jste žádnou objednávku neučinil, žádné zboží jste si nepřevzal  a nevznikl Vám tak vůči němu žádný závazek.
Dlužnou částku samozřejmě nehraďte, pokud byste tak učinil, jen by to bylo bráno za určitou formu uznání dluhu.
 
Pokud bude věřitel trvat na svém tvrzení, že jste dlužníkem, bude nucen po Vás dluh vymáhat zákonnou cestou, tedy prostřednictvím soudu. Pokud tak učiní, budete se samozřejmě moci bránit u soudu, nicméně bude to žalobce, kdo bude muset prokázat vznik závazku.
 
Rovněž Vám doporučujeme podat u Policie ČR trestní oznámení na neznámého pachatele pro podezření na spáchání podvodu. Policie ČR má zajisté k dispozici IT odborníky, kteří budou schopni vystopovat osobu, která v e-shopu učinila Vaším jménem objednávku. Navíc je možné, že během prošetřování bude zjištěno, že "nepravých objednatelů" bylo více, což by jen podpořilo Vaše tvrzení.
 
Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights
Strašnické divadlo

 AK Rašovský

 

Cannafest.com

ICT Network News  Forenzní DNA servis