Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.
 
V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.
 
V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi
 
IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

 

vyhrožování exekutora

Vloženo: 28.08.2017
Kategorie: 
Nezákonný nátlak, nezákonné jednání exekutora
Text otázky: 

Dobrý den, mám dotaz ohledně exekuce, kterou má přítel. Má exkuci z platu, ale protože ten plat je pohyblivý a ne vždy dost vysoký, tak exekutorovi někdy chodí třeba jen 1500 korun, teď začal příteli volat a vyhrožovat, že musí posílat další peníze jako navíc, že jeho dluh je příliš velký a tato splátka je nedostačující, jinak že může jít sedět prý na dva roky, nevím jak na toto reagovat, i když nekdy bude moct poslat tisícovku navíc, vyřeší se tím vůbec něco? Opravdu může jít sedět za to, že neposílá dost peněz? Děkuji.

Text odpovědi: 

Dobrý den,
 
Vámi popsané jednání exekutora nepovažujeme za správné a v souladu se zákonem a stavovskými předpisy České exekutorské komory. Doporučujeme obrátit se s žádostí o přezkum takového jednání na exekuční soud (soud, který pověřil exekutora provedením exekuce), nebo na Českou exekutorskou komoru.
 
Co se týče trestního postihu za "neposílání více peněz", tak si dovolujeme upozornit, že vězení pro dlužníky bylo zrušeno před mnoha a mnoha desítkami let. Trestná jsou pouze jednání uvedená v trestním zákoně, jako je např. podvod (např. osoba A si zapůjčí peníze od osoby B s úmyslem peníze nevrátit). Proti Vašemu příteli by však muselo být nejdříve zahájeno trestní řízení a musela by mu být soudem prokázána vina.
 
Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights

 

 AK Rašovský

 

ICT Network News  Forenzní DNA servis