Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.
 
V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.
 
V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi
 
IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

 

Úrok z exekuce ( deponování mzdy )

Vloženo: 27.05.2019
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Text otázky: 

Dobrý den. Mám exekuci na plat. Cca 144000,- příští měsíc ji budu mít po 28 měsících doplacenou. Kolega mě vyděsil že ještě budu platit 1% z této částky za každý den exekuce. Což mi vyšlo 1 209 600,- Kč. Předpokládám že je to nesmysl. Ale moc by mě zajímalo kolik tedy mohu očekávat. Předem děkuji za odpověď

Text odpovědi: 

Dobrý den,

doporučujeme obrátit se na exekutora s dotazem na výši nesplacené částky.
Z jistiny mohou být počítány úroky z prodlení. To, zda jsou vymáhány i tyto úroky a jakou procentní sazbou jsou počítány je uvedeno v dokumentech od exekutora (příkazy k provedení exekuce, vyrozumění o zahájení exekuce). V případě, že dojde k uhrazení vymáhané částky (tím se rozumí jak splacení jistiny, případně úroků z jistiny a smluvních pokut, nákladů nalézacího řízení a nákladů exekuce včetně odměny exekutora), není již žádná další částka vymáhána.

Dále doplňujeme, že zákon nestanoví žádnou paušální částku 1% z dlužné sumy za každý den exekuce.

Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights

 

 AK Rašovský

 

ICT Network News  Forenzní DNA servis