Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

 

V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.

 

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi

 

IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 

Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

 

 

 

 

 

 

Ukonceni najmu - promlceci lhuta

Vloženo: 29.07.2015
Kategorie: 
Nájemní bydlení
Ostatní
Text otázky: 

Dobry den, Potreboval bych poradit ohledne ukonceni najmu. Uzavrel sem najemni smlouvu z majitelem na dobu urcitou od 10.8.2010 do 9.8.2011. Majitel jiz nezije a nemovitost je prodana jinemu majitely. Nyni 25.7.2015 me zkontaktovala vymahaci firma PROFI-CZ ze dluzim 40 985 + prislusenstvi a dluh mam co nejrychleji uhradit. Dluh vypliva z najemni smlouvy a vyzaduje ho po me zena majitele ktera dala k vymahani plnou moc. Najem sme ukoncily 11.6.2011 a predavaci protokol sme sepsaly jen v jednom vyhotoveni a to na najemni smlouvu majitele navic je spatne podepsan ja najemnik sem podepsan jako pronajimatel a pronajimatel jako najemnik. Chci se zeptat zda jiz tato vec muze byt promlcena popripade jestli smlouva respektive predavaci protokol je platny. Dekuji za opdoved

Text odpovědi: 

Dobrý den,
 
obecná promlčecí doba činí 3 roky ode dne splatnosti, pokud však z Vaší strany došlo k uznání dluhu, činí promlčecí doba 10 let. 
 
Je-li podle uvedených promlčecích lhůt Váš dluh již promlčen a věřitel přesto podá k soudu žalobu na zaplacení, je nutné, abyste v soudním řízení vznesl námitku promlčení, soud k promlčení z úřední povinnosti nepřihlíží.
 
Pokud je jedinou "závadou" smlouvy / předávacího protokolu, že se smluvní strany omylem podepsaly pod jméno druhé smluvní strany, nejedná se o takovou skutečnost, která by způsobovala neplatnost listiny, je-li z obsahu listiny zřejmý a srozumitelný její obsah.
 
Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights

 

 AK Rašovský

 

ICT Network News  Forenzní DNA servis