Zadávání dotazů do poradny je dočasně pozastaveno, na zaslané dotazy Vám nemůžeme odpovědět, děkujeme za pochopení!

 
 
Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.
 
V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.
 
V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi
 
IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v sekci Dokumenty/"Pravidla on-line poradny 2/2013" v levém sloupci, nebo po kliknutí na odkaz.
 
Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

 

uhrazená exekuce

Vloženo: 24.02.2017
Kategorie: 
Jiné nezákonnosti a problémy exekucí
Text otázky: 

Dobrý den, uhradila jsem všechny své exekuce. Za jak dlouho můžu čekat zrušení srážek ze mzdy? Všechny "své" exekutory jsem požádala o potvrzení a zrušení exekuce. Dva neměli problém, jeden se ani neobtěžoval se mnou jednat a jeden mi stroze napsal, že exekuce není zrušena. Požádala jsem je i o informaci, zda nedošlo k nedoplatku. Mají nějakou povinnost, např. při obdržení platby ihned zrušit exekuci, nebo jak to je? Všude se říká, snažte se s exekutory domluvit, ale z mé zkušenosti se s nimi moc mluvit nedá...Děkuji za odpověď

Text odpovědi: 

Dobrý den,
 
zákonem není stanovena lhůta, v níž má exekutor zaslat třetím osobám (např. peněžnímu ústavu) vyrozumění o skončení exekuce. Exekuční řád pouze stanoví, že má exekutor postupovat rychle a účelně a dbát práv účastníků řízení.
Dopustí-li se exekutor nepřiměřených průtahů, bude to zajisté důvodem pro podání stížnosti na jeho postup. O obraně proti takovým jednáním exekutorů pojednáváme v našem článku Obrana proti exekucím, který naleznete zde  www.iure.org/14/89/obrana-proti-exekucim-aneb-jake-jsou-moznosti-kdyz-se-u-dveri-objevi-exekutor
 
Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights
Strašnické divadlo

 AK Rašovský

 

Cannafest.com

ICT Network News  Forenzní DNA servis