Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.
 
V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.
 
V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi
 
IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

 

Synova exekuce

Vloženo: 15.11.2017
Kategorie: 
Nezákonný nátlak, nezákonné jednání exekutora
Obecné dotazy k exekucím
Text otázky: 

Dobrý den. dnes my volal exekutor že syn dluží peníze nevím komu nebo za co. Syn u mě nebydlí ani tu nemá trvalí pobyt ten má nahlášený na úřadě. A navíc pracuje a bydlí tři roky v zahraničí. Prosím poradíte my co mám dělat. Děkuji K.

Text odpovědi: 

Dobrý den,
 
dokud Vás exekutor písemně nevyzve k poskytnutí součinnosti, např. ke sdělení, zda je Vám známa adresa pobytu Vašeho syna, nemusíte dělat vůbec nic, ani se ničeho obávat, neboť proti Vaší osobě exekuce vedena není.
Teprve pokud Vás exekutor písemně vyzve k podání nějakého sdělení, jste ze zákonna povinna mu součinnost poskytnout, tedy mu na jeho písemnou žádost písemně odpovědět.
Pokud by po Vás soudní exekutor vyžadoval součinnost jakýmkoliv jiným způsobem, např. by Vám neustále telefonoval a pod pohrůžkou nějakého postihu by po Vás požadoval nějaké informace o Vašem synovi, příp. by Vám vyhrožoval "exekucí", můžete si na jeho postup stěžovat, a to nejlépe u předsedy soudu, který jej pověřil vedením exekuce (pokud víte, který soud to je), nebo u Exekutorské komory České republiky.
O obraně proti nezákonným postupům soudních exekutorů pojednáváme rovněž v našem článku, který si můžete přečíst zde www.iure.org/14/89/obrana-proti-exekucim-aneb-jake-jsou-moznosti-kdyz-se-u-dveri-objevi-exekutor
 
Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights
Strašnické divadlo

 AK Rašovský

 

Cannafest.com

ICT Network News  Forenzní DNA servis