Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.
 
V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.
 
V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi
 
IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

 

Splátkový kalendář exekuce + srážky ze mzdy

Vloženo: 13.07.2018
Kategorie: 
Nezákonný nátlak, nezákonné jednání exekutora
Obecné dotazy k exekucím
Text otázky: 

Dobrý den, asi před půl rokem jsem obdržela usnesení o exekuci a po tel.dohodě jsem si sjednala splátkový kalendář,ale za podmínky,že mi nebudou dány srážky ze mzdy.Po nastoupení do nového zaměstnání můj zaměstnavatel obdržel od exekutora příkaz na srážky ze mzdy.Pravidelně mi tedy strhává splátku a mě zbývá životní minimum,jsem matka samoživitelka. Dne 12.7.2018 jsem obdržela sms,že neplním splátkový kalendář a pokud neuhradím smluvenou splátku,přijede mi domů exekutor. Má na to právo,když mám pravidelné srážky ze mzdy?Ještě po mě chtít splátky? Předem děkuji za odpověď. Lenka

Text odpovědi: 

Dobrý den
 
exekutor může přistoupit k provedení exekuce prodejem Vašich movitých věcí za předpokladu, že předchozí způsoby provedení exekuce (např. srážky ze mzdy) nepostačují k vymožení vymáhaného dluhu. Není totiž povinností věřitele čekat měsíce či roky, až Vám bude ze mzdy sražena celá částka dluhu. Exekutor není bohužel vázán "gentlemanskou" dohodou o splátkovém kalendáři, který totiž není uveden jako způsob provedení exekuce.
 
V postupu exekutora však spatřujeme nezákonný nátlak na Vaši osobu, který je porušením ustanovení exekučního řádu, který klade na exekutora povinnost šetřit při provádění exekuce práv účastníků exekuce. Doporučujeme proto se obrátit se stížností na chování exekutora na Exekutorskou komoru ČR, případně na exekuční soud, který exekutora provedením exekuce pověřil.
 
Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights

 

 AK Rašovský

 

ICT Network News  Forenzní DNA servis