Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.
 
V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.
 
V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi
 
IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

 

splatkovy kalendar

Vloženo: 19.09.2017
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Text otázky: 

¨Dobrý den, mám exekuci u exekucního uradu v prerove domluvila jsem se s nimi na splátky v částce 2500,- Kč které řádně hradím, v dubnu mi ale doslo do prace srazky ze mzdy takže hradím zhruba 3000 z platu plus 2500 splátkový kalendář jsem matka samoživitelka s 1 dítětem je možné aby mi strhávali takovou částku nebo mohu požádat abych platila jen bud ze mzdy ci splatkovy kalendár? děkuji

Text odpovědi: 

Dobrý den,
 
dlužník nemá právní nárok na schválení splátkového kalendáře ze strany soudního exekutora, vždy záleží na dobré vůli exekutora a oprávněného (věřitele). Hrazení vymáhané pohledávky dobrovolnými splátkami dlužníka totiž nepatří mezi zákonné způsoby (vynucené) provedení exekuce.
V mnoha případech exekutoři žádostem o splátkový kalendář vyhoví a uzavřou s dlužníkem nepsanou gentlemanskou dohodu, že pokud bude dlužník splátky hradit, nepřistoupí k provedení exekuce některým ze zákonných způsobů, mezi které patří např. právě srážky ze mzdy.
Nicméně nic exekutorovi nebrání v tom, aby kdykoliv v průběhu exekučního řízení začal provádět exekuci, i třeba navzdory "ujednání" splátkového kalendáře.
 
Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights
Strašnické divadlo

 AK Rašovský

 

Cannafest.com

ICT Network News  Forenzní DNA servis