Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.
 
V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.
 
V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi
 
IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

 

sdělení o exekuci -jmeno na internetu

Vloženo: 20.02.2017
Kategorie: 
Jiné nezákonnosti a problémy exekucí
Text otázky: 

Dobrý den, v dubnu 2015 byla na mě nařízena exekuce , z duvodu nedoručení písemností, které jsem si nevyzvedl exekutor vyvěsil sdělení o exekuci na své webové stránky . Toto sdělení se stále nachází na jeho internetových stránkách. Po zadání mého jména do jakehokoliv vyhledávače se zobrazí sdělení o exekuci ve formátu pdf. Po žádosti exekutora o sundání sdělení o exekuci z uřední desky my bylo řečeno, že tam žadné sdělení není. Je možné se nějak bránit? Má na to exekutor nárok, sdělovat exekuci skoro 2 roky?Snažím se vratit do normalního života , pomalinku se snažím všechno splácet .Před rokem jsem si zřídil datovou schranku ,kvuli komunikaci . Děkuji s pozdravem Martin

Text odpovědi: 

 Dobrý den,
 
dle občanského soudního řádu má být písemnost vyvěšená na úřední desce exekutora sejmuta po uplynutí 30 dnů ode dne vyvěšení (ust. § 50l odst. 2). Zákon však již nestanoví soudům ani exekutorům sankci, pokud písemnost z úřední desky nesejmou.
 
Nicméně proti pochybením soudních exekutorů se lze bránit. O způsobech obrany pojednáváme v našem článku Obrana proti exekucím, který naleznete zde www.iure.org/14/89/obrana-proti-exekucim-aneb-jake-jsou-moznosti-kdyz-se-u-dveri-objevi-exekutor 

 
Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights
Strašnické divadlo

 AK Rašovský

 

Cannafest.com

ICT Network News  Forenzní DNA servis